خودرو و وسایل نقلیه

معرفی فیلم سینمایی ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا

[ad_1]

ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا داستان واقعی مسابقات رالی قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۳ است که در آینده نزدیک اکران خواهد شد.

رقابت سنگین لانچیا و آئودی در مسابقات رالی قهرمانی جهان ۱۹۸۳ موضوع فیلم جدید لاینزگیت خواهد بود. این فیلم که با نام ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا شناخته می‌شود روی رویدادهای واقعی رقابت دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی سازندگان تمرکز دارد. کارگردان فیلم استفانو موردینی است و در ادامه تمامی اطلاعات لازم در خصوص این فیلم را تقدیم شما عزیزان می‌کنیم.

فیلم ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا روز پنجم ژانویه ۲۰۲۴ برابر با جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ اکران خواهد شد. داستان فیلم از رقابت واقعی بین دو شرکت در مسابقات رالی قهرمانی جهان سال ۱۹۸۳ الهام گرفته است. فیلم موردبحث علاوه بر اکران در سینماهای آمریکا در پلتفرم‌های نمایش دیجیتال نیز قابل‌دسترس خواهد بود. اگرچه زمان اکران ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا در کشور بریتانیا هنوز اعلام نشده اما خود لاینزگیت دارای پلتفرم نمایش دیجیتال است و می‌توان از این طریق نیز به تماشای فیلم مذکور نشست.

  • بازیگران فیلم

دانیل برول در این فیلم نقش رولند گامپرت را ایفا خواهد کرد، مهندسی که به کسب ۲۴ پیروزی در مسابقات رالی و ۲ عنوان قهرمانی رالی جهان برای تیم آئودی کمک کرد. برول شاید چهره آشنایی برای شما باشد چراکه نقش نیکی لائودا قهرمان فرمول یک را نیز در فیلم سینمایی Rush بازی کرده است. این بازیگر اسپانیایی-آلمانی در فیلم سینمایی کاپیتان آمریکا نیز حضور داشته است. نقش سزار فیوریو مدیر تیم رالی لانچیا را نیز ریکاردو سامارسیو بازی خواهد کرد. فیوریو همچنین مدیر اسبق فرمول یک فراری بوده است. سامارسیو نیز قبلاً در فیلم‌های جان ویک و سامر هاوس حضور داشته است. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به ولکر براش در نقش والتر رول راننده آلمانی اشاره کرد. رول پس از رانندگی برای فیات، اوپل، لانچیا و آئودی ۱۴ پیروزی کسب کرد که شامل ۲ عنوان قهرمانی رالی سازندگان است.

ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا داستان واقعی رالی قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۳ را روایت می‌کند. آئودی با خودروی چهار چرخ محرک کواترو تسلط بی‌چون و چرایی بر مسابقات داشت هرچند خودروی تک دیفرانسیل لانچیا ۰۳۷ نیز به دنبال عرض‌اندام در برابر رقیب آلمانی بود. تولید آئودی کواترو در سال ۱۹۸۰ و پس از تولید خودرویی مشابه فولکس‌واگن تایپ ۱۸۳ برای ارتش آلمان شروع شد. کواترو آئودی را به عنوان قهرمانی سازندگان رالی در فصل ۱۹۸۲ رساند. لانچیا نیز خودروی ۰۳۷ را در سال ۱۹۸۲ معرفی کرد اما موفقیت چندانی به دست نیاورد. والتر رول راننده آلمانی قبل از پیوستن به لانچیا در فصل ۱۹۸۳ مسابقات توانسته بود با اوپل پیروزی‌های دل‌چسبی را کسب کند. لانچیا با والتر رول و مارکو آلن و پنج راننده دیگر راهی مسابقات شد. این دو در مقابل میشله موتون و هانو میکولا از تیم آئودی قرار گرفتند. یازده راننده دیگر آئودی در خودروهای کواترو A1 و A2 نیز به دنبال قهرمانی بودند.

آئودی با سرمایه زیادی وارد مسابقات شد و با هدایت رولند گامپرت مهندس آلمانی به توسعه خودروی خود در طول فصل ادامه داد. مدیر تیم لانچیا نیز سزار فیوریو بود که اگرچه تلاش‌های زیادی انجام داد اما بودجه محدود لانچیا باعث شد دست این تیم در برابر رقیب آلمانی بسته باشد. ایتالیایی‌ها پیش از این چهار بار قهرمان رالی جهان شده و در فرمول یک نیز حضور داشتند. این تیم قبلاً از خودروهای استراتوس و فولویا استفاده می‌کرد، خودروهایی که چندین عنوان قهرمانی را کسب کردند. اولین مسابقه رالی سال ۱۹۸۳ در مونت‌کارلو برگزار شد جایی که تصور می‌شد لانچیا ۰۳۷ از آئودی عقب بماند. فیوریو دراین‌باره گفت:

من فکر می‌کنم بزرگ‌ترین سورپرایز برای ما پیروزی در رالی مونت‌کارلو بود. این اولین مسابقه فصل بود و طبیعتاً باید به خاطر وضعیت برفی مسیر می‌باختیم اما به‌هرحال قابلیت‌های خود را نشان دادیم. اینجا بود که می‌دانستیم رقابتی ظاهر می‌شویم.

فیوریو ۳۰۰ تن نمک از ایتالیا سفارش داد تا در مسیر مسابقه پاشیده شود و برف را ذوب کند. تیم لانچیا سپس توانست از لاستیک‌های چسبان استفاده کند و در لاستیک‌ها را در اواسط رالی تعویض نماید. آئودی چیزی درباره برف‌های یخ شده نمی‌دانست و خودروهای خود را با لاستیک‌های زمستانی راهی مسابقات کرد و در ادامه فهمید که بخش‌های زیادی از جاده فاقد برف است. این تاکتیک لانچیا جواب داد و رانندگان تیم ۱۱ دقیقه از رقیب جلو افتادند و پیروزی را کسب کردند.

آئودی و لانچیا از ۱۲ رالی برگزار شده ۱۰ رالی را پیروز شدند و توانستند از ۳۶ پودیوم مسابقات ۳۰ پودیوم را به دست آورند. لانچیا برای اولین بار از زمان پیروزهای متوالی ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۶ توانست عنوان قهرمانی سازندگان رالی جهان را به دست آورد و این اتفاق در حالی رقم خورد که در برخی مسابقات حضور نداشت. آئودی در نیمه دوم فصل کامبکی نصفه و نیمه داشت و توانست از چهار مسابقه پایانی در سه مسابقه پیروز شود اما این پیروزی‌ها برای کنار زدن لانچیا کافی نبود. پیروزی ۰۳۷ همچنین به معنی آخرین پیروزی یک خودروی تک دیفرانسیل در رالی قهرمانی جهان به شمار می‌رود.

شایان ذکر است فیلم ریس فور گلوری: آئودی در برابر لانچیا اولین فیلمی نیست که رالی قهرمانی را به تصور می‌کشد. در سال ۲۰۲۱ نیز مستند ملکه سرعت به نمایش درآمد که به بررسی زندگی و حرفه میشله موتون می‌پرداخت. در این مستند به تلاش‌های موتون در مسابقاتی می‌پردازد که کاملاً تحت سلطه مردان قرار دارد. او توانست ۴ پیروزی را در رالی به دست آورد و به تنها خانمی تبدیل شود که چنین کاری را انجام داده است. ردبول تی وی نیز مستند سباستین اوژیه مشهور را منتشر کرده است. این فیلم ۸۰ دقیقه‌ای به بررسی عملکرد راننده فرانسوی در مسابقات سال ۲۰۲۱ به عنوان آخرین فصل حضور کاملش در رالی می‌پردازد. اوژیه به اتو اسپرت گفته است:

من درباره جزئیات بسیاری که بتواند عملکرد من را ارتقا دهد بسیار دقیق بودم اما گنجاندن ۱۵ سال تجربه رانندگی در مستندی ۸۰ دقیقه‌ای یک چالش است. البته من این فیلم را بسیار دوست دارم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۳ رای

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *