قرارداد تامین کنندگان


قرارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تبعیت از کلیۀ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه به صورت خاص، از تاریخ دریافت ایمیل و ثبت کد فعالسازی از سوی تامین کننده (مالک مشخصات ثبت شده در سامانه ی ان جی کالا) در سایت ان جی کالا به رسمیت قانونی خواهدرسید. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.


ماده ۱) طرفین قرارداد:
قرارداد حاضر بین فروشگاه اینترنتی ان جی کالا دارای نماد اعتماد الکترونی ،که در این قرارداد « فروشگاه آنلاین ان جی کالا» خوانده می شود، از یک سو و مالک مشخصات ثبت شده در سامانه ثبت نام تامین کنندگان که در این قرارداد « تامین کننده» نامیده می شود؛ شرکت/ فروشگاه/ جناب آقای/ سرکار خانم ………………….. دارای شماره ثبت/ جواز کسب به شماره ………….. و کد ملی /شناسه ملی……….. در شهر ….. منعقد و برای طرفین حکم قرارداد قطعی را داشته و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند.


ماده ۲) تعریف واژگان:
۱- ان جی کالا نام تجاری منتسب و متعلق به شماره ثبت است. که به عنوان نام اختصاری شرکت بکار می رود.
۲- فروشگاه اینترنتی ان جی کالا : وب سایت با آدرس اینترنتی ngkala.com می باشد که یک زیرساخت آنلاین و برای توزیع و فروش محصولات تامین کنندگان کالاهای مجاز، نقش بازاریاب را دارد و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به مالکین قانونی آن می باشد.
۳- مشتری / مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق ان جی کالا  سفارش می دهد.
۴- تامین کننده / فروشنده کالا : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه انعقاد قرارداد با ان جی کالا  به عنوان فروشنده، امکان فروش کالا و خدمات خود به مشتریان نهایی را از طریق سایت فروشگاه اینترنتی ان جی کالا  دارد.
۵- قرارداد : به مجموعه شرایط توافق شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب فیمابین ان جی کالا  و تامین کننده اطلاق می شود که مطابق آن، شرایط لازم برای فراهم آمدن امکان فروش کالا در سایت فروشگاه اینترنتی ان جی کالا  ، به تایید ان جی کالا  و تامین کننده می رسد و برای طرفین لازم الاجراست.
۶- ثبت نام آنلاین تامین کنندگان ان جی کالا : زیرساخت آنلاین انعقاد قرارداد فیمابین ان جی کالا  و تامین کننده می باشد که با پذیرش از جانب طرفین لازم الاجراست.
۷- فرآیند انعقاد قرارداد: به فرآیند الکترونیکی و آنلاین انجام توافق مابین تامین کننده و ان جی کالا  گفته می شود و تابع قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ می باشد.
۹- فرآیند فروش کالا : به فرآیند دریافت سفارش مشتریان، اطلاع رسانی آن به تامین کننده و تامین کالای سفارشات از طریق تامین کننده که در قالب دستورالعمل فروش و تامین کالا به عنوان ضمیمه ی الزامی و لاینفک الکترونیکی قرارداد می باشد.
۱۰- دستورالعمل ها : کلیه ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد محسوب میشوند و اجرای تمامی آنها برای تامین کنندگان لازم الاجرا خواهد بود.
۱۱- حق الزحمه : معادل ریالی درصدی معین از قیمت فروش هر گروه از کالاهای تامین کننده در سایت ان جی کالا  است.
۱۲- محصول : انواع کالاهای تامین کننده که قرار است از طریق وب سایت ان جی کالا  در قالب متن، عکس، صدا و فیلم برای مشتری ارائه می گردد.
۱۳- پنل تامین کننده: فضایی که ان جی کالا  به صورت برخط جهت بارگذاری محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار تامین کننده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به تامین کننده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی ان جی کالا  و تامین کننده می باشد.
۱۴- حساب کاربری تامین کننده: حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به تامین کننده تعلق گرفته است و تامین کننده توسط آن به پنل دسترسی خواهد داشت.
۱۵- ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از طریق پورتال، پنل کاربری یا ایمیل از سوی ان جی کالا به صورت الکترونیکی به تامین کنندگان ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای تامین کنندگان لازم الاجراست.


ماده ۳) موضوع قرارداد:
اقدام ان جی کالا به بازاریابی برای فروش کالاهای تامین کننده از طریق نمایش و ارائه محصولات در وب سایت ان جی کالا به نشانی www.ngkala.com مطابق قانون تجارت الکترونیک.


ماده 4) حق الزحمه
حق الزحمه ان جی کالا مطابق با لیست قیمت ارسالی از سوی فروشنده محاسبه خواهد شد.


ماده 5 ) فرایند فروش و پرداخت
فروش و ارسال کالا به مشتری نهایی، صرفا توسط تامین کننده صورت می پذیرد و ان جی کالا تنها زیرساخت انجام فروش را فراهم می نماید .


ماده ۶) وجاهت قانونی، مدت و شرایط تمدید قرارداد
۱-۶- به استناد مواد فصل چهارم قانون تجارت الکترونیک ایران مصوب ۱۳۸۲ این قرارداد وفق فرآیند الکترونیکی در سامانه ان جی کالا با پذیرش ایمیل معرفی شده در سامانه در هنگام ثبت نام و همچنین تکمیل ثبت نام با ارسال لینک در ایمیل و در صورت نیاز از طریق پیامک به شماره ی معرفی شده در زمان ثبت نام توسط تامین کننده و ورود آن در سامانه توسط ایشان، حکم انعقاد قرارداد رسمی داشته و برای طرفین لازم الاجراست. 
تبصره: تامین کننده با فعال سازی کاربری خود کلیه شرایط این قرارداد را پذیرفته است. 
۲-۶- اين قرار داد از زمان انعقاد (مطابق با بند فوق) تا انتهاي سال جاري اعتبار دارد و در صورت عدم اقاله، خاتمه و یا فسخ قرارداد از سوی طرفین، الحاقیه ها و دستورالعمل های وابسته به آن به صورت خودکار طبق آخرین شرایط مندرج در سایت ان جی کالا در انتهای هر سال به مدت یک سال شمسی دیگر تمدید می گردد و تامین کننده با ادامه فعالیت خود تمدید را پذیرفته است.


ماده ۷) شرایط حاکم بر قرارداد
۱-۷) طرفین موظفند کلیه اطلاعات محرمانه طرف دیگر از جمله اسناد حقوقی و توافق نامه همکاری فیمابین را در زمان قرارداد و پس از آن محرمانه نگاه دارند، مگر با دستور مراجع ذی صلاح قانونی. 
۲-۷) هيچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معناي شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین تامین کننده و ان جی کالا نمی باشد.
۳-۷- تامین کننده متعهد می گردد که عودت کالاهای معیوب و یا آکبند را برای گروه کالاهای موبایل و تبلت ۷ روز و برای سایر گروه کالاها تا 10 روز از زمان تحویل آن به مشتریان کالا بپذیرد.
۴-۷- هزینه های ارسال و جابجایی کالا طبق تعرفه اعلامی ان جی کالا می باشد که در محاسبات دوره ای اعمال می گردد.
۵-۷-در صورت بروز عوامل فورس ماژور، قرارداد موقتا متوقف و پس از رفع آن به همان روال سابق ادامه می یابد.
۶-۷- کلیه ابلاغیه ها، اخطارها، پیام‌ها و مکاتبات ان جی کالا از طریق پنل کاربری تامین کننده و همچنین ایمیل معرفی شده ی ایشان صورت می‌گیرد. ان جی کالا مسئولیتی در خصوص عدم توجه و یا عدم مشاهده پیام‌ها توسط تامین کننده نخواهد داشت.
۷-۷- در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با توزیع کالا یا محصولات تامین کننده، مسئولیتی بر ان جی کالا تحمیل گردد، تامین کننده موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده بر ان جی کالا را جبران نماید.


ماده ۸) تعهدات ان جی کالا
بر اساس مفاد این قرارداد ان جی کالا متعهد به انجام امور ذیل می باشد:
۱-۸) هماهنگی با کلیه شرکت های پستی جهت ارسال کالاها به مشتری بر عهده ان جی کالا می باشد. 
۲-۸) ان جی کالا مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست های شرکت، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و اطلاع به تامین کننده، اجرایی بوده و ادامه همکاری تامین کننده به منزله پذیرش تغییرات می باشد.
۳-۸) ان جی کالا آموزش‌های لازم را به تامین کننده جهت به روزرسانی لیست کالاها، موجودی آنها و قیمت فروش ارائه خواهد داد. تغییراتی که در نتیجه فروش کالا در مقدار کالا ایجاد می¬گردد و همچنین مشخصات سفارشات در هر لحظه برای تامین کننده از طریق الکترونیکی در پنل کاربری وی قابل مشاهده خواهد بود.
۴-۸) ان جی کالا می تواند محتوای ارائه شده توسط تامین کننده و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش مورد استفاده قرار داده و آنها را در آرشیو خود نگهداری نماید.


ماده ۹) حقوق و تعهدات تامین کننده
۱-۹)به موجب قرارداد حاضر تامین کننده موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی ان جی کالا می باشد.
۲-۹) به موجب این قرارداد تامین کننده موظف به مطالعه و رعایت کلیه ی قوانین، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ابلاغیه هایی که ان جی کالا در بخش مستندات سایت یا پنل تامین کننده قرار می دهد یا از طریق ایمیل ارسال می شود می باشد.
۳-۹) تامین کننده اظهار می‌نماید از کلیه مقررات قانونی از جمله مفاد قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، قانون مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با پولشویی، قوانین تعزیرات، قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‎ای، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و سایر قوانین مربوط اطلاع کامل دارد و پای‌بند به رعایت آن‌ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیه اشخاص ثالث، مسئول پاسخ‌گویی و جبران خسارات احتمالی میباشد.
۴-۹)چنانچه تامین کننده در نتیجه استفاده مشتریان از محتوای تولید شده، به هرگونه اطلاعات شخصی مشتریان از جمله نام یا سایر اطلاعات و داده‌های شخصی آنان دسترسی پیدا کند، متعهد به حفظ محرمانگی اطلاعات می باشد :
الف- کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حریم خصوصی را رعایت نماید و در صورت نقض، عواقب آن را بپذیرد.
ب- تنها برای مقاصدی که ان جی کالا مجاز دانسته است از این اطلاعات استفاده نماید
ج- هرگونه گردآوری، استفاده، تغییر و ذخیره اطلاعات مشتریان را تنها با اجازه ان جی کالا و به صورت آشکارا انجام دهد.
۵-۹) به موجب قرارداد حاضر تامین کننده مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پنلی که به او اختصاص یافته است شناخته می‌شود و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی را که با نام کاربری او انجام می‌گیرند از قبیل محتوا گذاری، پذیرش سفارشات، ارسال اطلاعات و سایر موارد ارتباطی بر عهده خواهد داشت. 
۶-۹) به موجب قرارداد حاضر تامین کننده متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، آن را فوراً به اطلاع ان جی کالا برساند.


ماده ۱۰) خسارات قراردادی
چنانچه به موجب این قرارداد از جانب تامین کننده خسارتی به ان جی کالا یا مشتری نهایی وارد آید، تامین کننده ضامن جبران خسارت می باشد. بدیهی است شرایط این ماده جدای از ماده جرایم این قرارداد است و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.


 ماده ۱۱) حل اختلاف
۱-۱۱ )حل اختلاف بین مشتری و تامین کننده:
در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه ی بین مشتری و تامین کننده، مورد اختلاف توسط ان جی کالا به عنوان داور مورد رضایت طرفین بررسی و نتیجه برای طرفین لازم الاجرا می باشد.
۲-۱۱)حل اختلاف در تفسیر این قرارداد
الف) در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفسیر مفاد و اجرای قرارداد حاضر ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل ماندن مورد اختلاف، حق مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی برای طرفین محفوظ خواهد بود.
ب) در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین دو طرف به انجام تعهدات اوليه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه ميدهند، در غیر این صورت تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف تعهدات طرفین متوقف میگردد.


 ماده ۱۲) تفسیر قرارداد
۱-۱۲)در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه‌ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد ان جی کالا در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد. 
۲-۱۲)کلیه حقوق ان جی کالا (مصرح در این قرارداد) در زمان قرارداد و پس از آن قابل پیگیری می باشد.


 ماده ۱۳) فسخ قرارداد
۱-۱۳( هر یک از طرفین می تواند با اعلام کتبی ۳۰ روزه به طرف مقابل قرارداد را فسخ نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند.
۲-۱۳( ان جی کالا می‌تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود یا بروز تخلفات تامین کننده، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی تامین کننده به کلیه سیستم های ان جی کالا را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب ان جی کالا به تامین کننده متوقف خواهد شد و حق ان جی کالا برای رد درخواست مجدد همکاری با تامین کننده محفوظ است. 
۳-۱۳( در صورت تخلف عمدی یا قصور فاحش از سوی تامین کننده، ان جی کالا می‌تواند با اخطار کتبی و قبلی ده روزه قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت ان جی کالا با لغو امتیاز کاربری، عرضه کالاهای تامین کننده را متوقف خواهد نمود.


 ماده ۱۴) اقامتگاه قانونی طرفین
نشانی و اقامتگاه قانونی ان جی کالا در وب سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه تامین کننده نیز همان محلی است که در فرم پنل تامین کننده توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می شود.


 ماده ۱۵) ضمائم و پیوست ها
مقدمه:(15-1
 1-۱۵(پیوست 1- دستورالعمل فرآیند فروش و تامین کالا
مقدمه :
در راستای تشریح ماده ۵ قرارداد الکترونیکی منعقده فی ما بین ان جی کالا(با مسئولیت محدود) با نام اختصاری « ان جی کالا» با تامین کنندگان، و استناد پذیری ماده ۶ قرارداد مذکور، دستورالعمل حاضر تدوین و به کلیه ی تامین کنندگان ابلاغ می گردد. 
مفاد دستورالعمل:
ماده ۱) به موجب قرارداد حاضر، تامین کننده تضمین می‌کند که از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد معاملات برخوردار است و چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان تامین کننده این قرارداد را منعقد می‌نماید، دارای اختیار قانونی لازم برای این کار است و در صورت نیاز مدارک نمایندگی خود را به ان جی کالا ارائه می‌دهد.
ماده ۲) به موجب قرارداد حاضر، تامین کننده مسئول تطابق محتوای کالا و محصولات ارائه شده در سایت ان جی کالا با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه شناخته می‌شود. 
ماده ۳) فروش کالا به مشتری نهایی، صرفا توسط تامین کننده صورت می پذیرد و ان جی کالا تنها زیرساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده تامین کننده است.
ماده ۴) تامین کننده مسئول است پیش از ارائه هرگونه محتوا در سایت ‌ان جی کالا، اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوق ناشی از این قرارداد را کسب نموده، و فارغ از هرگونه ادعا از سوی اشخاص ثالث اختیار عرضه آن را دارا باشد.
ماده ۵) مسئوليت ارسال و تحويل كالا به مشتری طي حداکثر دو روز برای تامین کنندگان مقیم اردبیل و سه روز برای تامین کنندگان شهرستان های اردبیل و حداکثر 5 روز برای تامین کنندگان سایر نقاط کشور از زمان ثبت سفارش در سایت بر عهده تامین کننده مي باشد. (ساعت تحويل سفارشات از روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ الي ۱۳:۳۰ و در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی مراکز دریافت دایر می باشند که ساعت کاری آن ها از طریق سایر کانال های ارتباطی اطلاع رسانی می گردد).
ماده ۶) تامین کننده متعهد می گردد که مالک کالاهای ارائه شده به ان جی کالا بوده و تمامی کالاها نو، آکبند، اصل و دارای گارانتی معتبر و مطابق شرایط ذکر شده در سایت ان جی کالا می باشد. تامین کننده اذعان می دارد که کالا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. بدیهی است مسئولیتی از این بابت متوجه ان جی کالا نبوده و چنانچه در این ارتباط خسارتی به ان جی کالا، یا مشتری نهائی وارد آید، تامین کننده متعهد به جبران خواهد بود. خسارات موضوع اين بخش قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نيز موضوعيت دارند.
ماده ۷) تامین کننده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغيير در نوع و بهای كالا، توقف توليد یا عرضه محصول، و همچنين تخفيف‌هاي ارائه شده به سایر خریداران را در اسرع وقت نسبت به تغییر آن در پنل تامین کنندگان اقدام نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به ان جی کالا و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده می‌باشد.
ماده ۸) تامین کننده مسئول تولید و کنترل و بازبینی اطلاعات محصولات، تعیین و اعلام قیمت و درج آنها در سایت ان جی کالا است.
ماده ۹) تامین کننده مسئول انجام کنترل کیفیت محصولات خود است و ان جی کالا تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا)، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناسی ان جی کالا، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی تامین کننده صورت خواهد پذیرفت. 
ماده ۱۰) قیمت های مندرج بر روی سایت ان جی کالا می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای مشابه در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و یا غیر اینترنتی) باشد.
ماده ۱۱) پیرو ماده ۳ دستورالعمل حاضر، بدیهی است در صورت صدور فاکتور در وجه ان جی کالا و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تائید نبوده و همچنین ان جی کالا هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئول خسارت وارده احتمالی تامین کننده خواهد بود.
ماده ۱۲) در صورت لغو شدن سفارش از سوی تامین کننده به دلیل “اتمام موجودی” یا “قیمت اشتباه” و یا تاخیر در ارسال کالا از سوی تامین کننده شرایط ذیل اعمال خواهد شد:


الف) لغو سفارش از سوی تامین کننده:
۱-الف) در صورتی که سفارش طی روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد، صرفاً مبلغ کمیسیون به عنوان جریمه مصادره و هیچ گونه جریمۀ دیگری متوجه تأمین کننده نخواهد بود.
۲-الف) در صورتی که سفارش پس از روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد، علاوه بر مبلغ کمیسیون، تأمین کننده به ازای هر کالای لغو شده متعهد به پرداخت 1 درصد ارزش ثبت شده کالا در سایت در وجه ان جی کالا می باشد.


ب) تأخیر در ارسال کالا:
در صورت عدم تحویل کالا به مشتری پس از موعد تحویل، ان جی کالا می تواند کالا را لغو کند. در این صورت به ازای هر کالای لغو شده، علاوه برکمیسیون، 2 درصد ارزش کالا که در سایت درج شده از تامین کننده دریافت می گردد.


ماده ۱۳) بازگشت کالا:
۱-۱۳)طرفین توافق می نمایند بازگشت کالا برای گروه کالاهای موبایل و تبلت ۷روز کاری از زمان بازگشت کالا از مشتریان و برای سایر گروه کالاها 10 روز کاری از زمان تحویل کالا توسط مشتریان قابل قبول می باشد. تامین کننده مرجوع کردن کالا و یا تعویض كالا را تحت شرایط زیر می پذیرد:
الف) كالاي تحويل داده شده توسط تامین کننده، معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مطابق مندرجات سفارش کالا و توصیفات آن نباشد. در اين شرايط، ان جی کالا پس از وصول كالا از مشتری، آن را به تامین کننده عودت می دهد و تامین کننده ظرف يك روز كاري پس از دريافت آن، كالا را مطابق انتخاب مشتری تعويض نموده و یا کل مبلغ آن را عودت دهد. چنانچه کالا به علت کمبود موجودی قابل تعویض نباشد، تامین کننده ملزم است بهای کالا را از طریق ان جی کالا به مشتری عودت نماید.
ب) تامین کننده میبایست نهایتاً طی دو روز کاری پس از عودت کالا توسط ان جی کالا نظرات و اعتراضات خود را مبنی بر بازگشت کالا، قبول و رد آن به همراه دلیل و مدارک مورد نظر به ایمیل [email protected] ارسال نماید. بدیهی است که هرگونه درخواست یا اعتراض که پس از مدت اعلام شده در این بند و یا از طرق دیگر غیر از ایمیل مذکور به ان جی کالا ارسال شود مورد قبول نخواهد بود.
ج) اگر كالا در شرايط آکبند به هر دلیل توسط ان جی کالا یا مشتري نهائی عودت داده شود، در این شرایط تامین کننده موظف به عودت مبلغ کالا می باشد.
د) در صورتی رویت مشکلات ظاهری در زمان تحویل کالا، مشتری نهایی می تواند از پذیرش آن امتناع نماید و تامین کننده در قبال پذیرش عودت کالا و تقبل هزینه بازگشت آن مسئول می باشد.
۲-۱۳) در رابطه با هزینه حمل و نقل سفارشات عودت داده شده از(یا به) مشتری، موارد به شرح ذیل می باشد:
الف)در صورتیکه عودت کالا ناشی از کالای معیوب و یا ناقص و یا ارسال کالای مغایر با سفارش مشتری (رنگ، سایز، مدل و غیره) توسط تامین کننده باشد، به ازای هر آیتم 1 درصد ارزش کالا که در سایت درج گردیده جهت کلیه هزینه های مرتبط از اشتباه تامین کننده از ایشان دریافت و یا از حساب وی کسر می گردد.
ب) در صورتی که عودت کالا ناشی از قصور تامین کننده نباشد، هزینه بند فوق (الف) شامل حال تامین کننده نخواهد شد.
تبصره ۱: گروه کالاهایی که طبق آیین نامه های صادره از سوی e-namad معاف از پذیرش عودت کالا می باشد، به شرح جدول ذیل است:


گروه معاف از پذیرش عودت کالا توضیحات
CD، DVD و محتوای دیجیتال  

تبصره ۲: شایان ذکر است که در رابطه با این گروه کالاها، لغو سفارش (قبل از دریافت کالا توسط مراکز تحویل و توزیع ان جی کالا ) برای تامین کننده قابل قبول خواهد بود.
ماده ۱۴) جزئیات و هزینه های حمل و نقل کالاهای غیر حجیم بر اساس هزینه مصوب شرکت پست می باشد.
تبصره: برای کالاهایی که توسط فروشنده می بایست نصب یا مونتاژ گردد، هیچ گونه هزینه اضافی از قبیل ایاب و ذهاب یا هزینه نصب نباید از مشتری نهایی توسط فروشنده دریافت شود.
ماده ۱۵) جزئیات و هزینه های حمل و نقل کالاهای حجیم (Bulky)
۱-۱۵) کالای حجیم به کالایی گفته می شود که ابعاد آن (ابعاد بسته بندی کالا) مساوی یا بزرگتر از ۸۵ سانتی متر * ۵۵ سانتی متر * ۵۰ سانتی متر باشد، و یا وزن آن برابر یا بیش از ۳۰ کیلوگرم باشد.
۲-۱۵) در صورتی که تامین کننده امکان تحویل رایگان کالاهای حجیم را داشته باشد، می تواند کالاها را با هماهنگی ان جی کالا و مطابق اطلاعات ارائه شده از سوی ان جی کالا و طبق زمانبندی اطلاع شده بر روی وب سایت ان جی کالا به دست مشتریان برساند. لازم به توضیح است کالا می بایست در داخل واحد محل سکونت مشتری (با احتساب طبقات) تحویل ایشان گردد و تامین کننده نمی بایست از این بابت هزینه ای از مشتری اخذ نماید. دستورالعمل نحوه تحویل کالا متعاقباً اطلاع رسانی می شود. همچنین در صورتی که تامین کننده به طور مستقیم اقدام به ارسال کالا می نماید، می بایست از وسیله حمل و نقل متناسب با حمل کالا استفاده نماید.
۳-۱۵ )در صورتی که تامین کننده امکان تحویل کالاها مطابق ضوابط ان جی کالا را نداشته باشد، تحویل کالاها از محل تامین کننده به محل مشتری توسط ان جی کالا یا نماینده معرفی شده از سوی ان جی کالا انجام می گیرد و به ازای هر کالا، هزینه ای معادل تعرفه شرکت پست از تامین کننده اخذ می شود.
4-۱۵) در صورتی که ارسال کالا به مشتری توسط ان جی کالا و یا نماینده معرفی شده ان جی کالا صورت پذیرد، تامین کننده می بایست کالا را به صورت آکبند و در بسته بندی متناسب تحویل دهد.
 نسخه هاي قرارداد :
 اين قرارداد شامل 15 ماده و 4 تبصره است كه در 2 نسخه تنظيم شد كه هر دو اعتبار يكسان دارند.
 
 
تامین کننده                                                  ان جی کالا