خودرو و وسایل نقلیه

گیر کردن تسلا سایبرتراک در مسیر برفی و توسل به وانت فورد!

[ad_1]

ویدئوی کوتاهی که در اینستاگرام منتشر شده است، یک تسلا سایبرتراک را نشان می‌دهد که در مسیر برفی گیر کرده و یک فورد سوپر دیوتی در حال بیرون کشیدن آن است.

تسلا در توصیفات و تبلیغات عجیبی که برای سایبرتراک داشته، می‌گوید این پیکاپ می‌تواند بدون مشکلی روی سطح مریخ حرکت کند ولی ویدئوی کوتاهی از وانت الکتریکی تسلا نشان می‌دهد که سایبرتراک بهتر است روی زمین بماند و به مریخ فکر نکند. در این ویدئو، یک پروتوتایپ سایبرتراک در حال حمل درخت کریسمس دیده می‌شود که در مسیری برفی گیر کرده و یک پیکاپ سوپر دیوتی فورد برای بیرون کشیدن آن کمک می‌کند. این اتفاق در مسیر ۲۲ کیلومتری Corral Hollow در نزدیکی کیت کارسون کالیفرنیا رخ داده است که از جنگل ملی استانیسلاوس می‌گذرد. این مسیر نسبتاً چالش‌برانگیزی برای خودروها محسوب می‌شود.

در اینجا، سایبرتراک برای خروج از چاله‌ای برفی و گل‌آلود تلاش می‌کند و با طناب به یک فورد سوپر دیوتی متصل شده است. نشان RC روی در جلوی این سایبرتراک نشان می‌دهد که پیکاپ موردبحث از نسخهٔ Release Candidate است. این نامی است که تسلا برای نمونه‌های پیش‌تولید محصولات خود استفاده می‌کند و بنابراین ممکن است خودرویی که در ویدئو دیده می‌شود تمام قابلیت‌های نسخهٔ تولیدی نهایی را نداشته باشد. همچنین پست اینستاگرامی که این ویدئو را منتشر کرده می‌گوید سایبرتراک موردبحث به دلیل مشکلات نرم‌افزاری فاقد قفل دیفرانسیل است اما چیزی که در ویدئو می‌بینیم این ادعا را تأیید نمی‌کند زیرا فقط چرخ جلو در حال هرزگردی دیده می‌شود. برای سایبرتراک تولیدی قفل دیفرانسیل جلو قابل سفارش است درحالی‌که برای عقب به دلیل دو موتور با سیستم کنترل گشتاور بُرداری وجود قفل دیفرانسیل سنتی ضروری نخواهد بود.

«مت چمبرز» که این ویدئو را در اینستاگرام منتشر کرده است می‌گوید رانندهٔ تسلا در حال انجام آزمایش‌های زمستانی بوده و به دلیل مشکل نرم‌افزاری، کنترل کشش کار نکرده است. به گفتهٔ وی، این سایبرتراک از قلاب‌های بکسل هم بی‌بهره بوده و بیرون کشیدن آن باید به‌آرامی از طریق اتصال طناب به اجزای تعلیق انجام می‌شد. نسخهٔ تولیدی پیکاپ تسلا اما در دو طرف پایین سپر به قلاب بکسل مجهز است. علاوه بر این، در انتهای ویدئوی که از این ماجرا منتشر شده نمای نزدیکی از لاستیک‌های سایبرتراک را می‌بینیم که به نظر می‌رسد از نوع چهارفصل هستند. آج این لاستیک‌ها برای چنین شرایطی کافی نیست و با توجه به مسیر سربالایی لغزنده، اگر لاستیک‌ها چسبندگی کافی نداشته باشند تکنولوژی‌های آفرودی سایبرتراک کمکی نخواهند کرد.

با توجه به کثیفی سایبرتراک که در ابتدای ویدئوی اول قابل‌مشاهده است، به نظر می‌رسد راننده مدتی برای رهایی از این گرفتاری تلاش کرده و با هرزگردی چرخ‌ها مواجه شده تا اینکه خودروهای دیگر برای کمک آمده‌اند. درهرحال، از روی این ویدئوها نمی‌توان قضاوت قطعی در مورد توانایی‌های آفرود سایبرتراک داشت زیرا با لاستیک‌های جاده‌ای، حتی همان فورد سوپر دیوتی هم که برای کمک آمده بود ممکن است در چنین شرایطی گیر کند. بااین‌حال، جالب اینکه «جیم فارلی» مدیرعامل فورد به این ویدئو واکنش نشان داده و در توییتر نوشته است:

این سوپر دیوتی خودروی تبلیغاتی ما نیست. خوشحالم که یک مالک فورد برای کمک در آنجا حضور داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *