خودرو و وسایل نقلیه

ناصر العطیه و سباستین لوب، رانندگان داچیا در داکار 2025

[ad_1]

داچیا اعلام کرد ناصر العطیه و سباستین لوب رانندگان این تیم در رالی داکار سال ۲۰۲۵ خواهند بود.

اوایل سال جاری بود که برند رومانیایی داچیا اعلام کرد در داکار ۲۰۲۵ حاضر خواهد بود. این شرکت در فصل آینده تست‌های اولیه خود را انجام خواهد داد تا پس از آن راهی یکی از سخت‌ترین رشته‌های موتور اسپرت شود. العطیه که در مسابقات داکار ۲۰۱۱، ۲۰۱۵، ۲۰۱۹، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ عنوان قهرمانی را به دست آورده به همراه سباستین لوب و کریستینا گوتیرز راننده تیم داچیا در داکار ۲۰۲۵ خواهد بود.

این راننده قطری در سال ۲۰۲۴ راننده هانتر T1+ خواهد بود. همکار و کمک العطیه در مسابقات متیو بومل است که ۵ بار قهرمان رالی شده و به منظور توسعه خودروی رالی داچیا و همچنین آمادگی بیشتر جهت حضور در مسابقات اقدام به تست‌های وسیعی خواهند کرد. داچیا هنوز از خودروی خود که قرار است با سوخت مصنوعی کار کند رونمایی نکرده است. علیرغم عدم حضور داچیا در داکار تا به امروز، العطیه می‌گوید هدف اصلی‌اش پیروزی با این تیم خواهد بود.

او خاطرنشان می‌سازد:

من واقعاً خوشحالم که بخشی از تیم داچیا هستم. فکر می‌کنم تیمی خوب و قوی داریم و از همان سال اول به دنبال قهرمانی خواهیم بود. داچیا تیمی رویایی دارد. من احترام زیادی برای سباستین لوب و کریستینا گوتیرز قائل هستم و رابطه خوبی با هر دو راننده دارم. ما واقعاً قدرتمند ظاهر می‌شویم و به دنبال پیروزی با برند زیبای داچیا هستیم.

چهل و ششمین دوره مسابقات رالی داکار از پنجم ژانویه در عربستان سعودی شروع خواهد شد. این رویداد سخت و نفس‌گیر شامل مسابقه‌ای به طول ۷۸۹۱ کیلومتر است که از این میان ۴۷۲۷ کیلومتر مسیر زمان‌گیری خواهد شد. داکار همچنان دارای یک چالش ۴۸ ساعته جدید با ماران ۵۸۴ کیلومتری زمان‌دار خواهد بود که از صبح شروع و در عصر متوقف شده و روز بعدی دوباره از نو استارت خواهد خورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *