بررسی محصولات

بازی GTA 6 در چه سالی جریان دارد؟ • دیجی‌کالا مگ

Grand-Theft-Auto-VI-

[ad_1]

چندی پیش تریلر رسمی بازی جی‌تی‌ای ۶ (GTA 6) منتشر شد و طرفداران پس از نزدیک به ۱۰ سال توانستند با شماره بعدی مجموعه جی‌تی‌ای روبرو بشوند. از زمان عرضه تریلر، طرفداران به دنبال نکات مختلف بودند و همواره تلاش می‌کردند تا اطلاعات بیشتری از آن بدست بیاورند. پس از عرضه این تریلر سؤال‌های بسیار زیادی برای طرفداران ایجاد شد که نکته مثبت اینجا بود که پاسخ بسیاری از این سؤالات در خود تریلر وجود داشت.

طبق چیزی که راکستار اعلام کرده بازی جی‌تی‌ای ۶ در سال ۲۰۲۵ میلادی عرضه خواهد شد. با این حال سؤال اصلی اینجاست که این بازی در چه بازه زمانی جریان دارد. در کل عناوین جی‌تی‌ای در تلاش هستند تا وقایع روز را به تصویر بکشند و در نتیجه این بازی هم فاصله زیادی نخواهد داشت ولی سؤال اینجاست که به طور دقیق این بازی در چه دورانی جریان دارد.

بازی جی‌تی‌ای ۶ مانند عناوین دیگر این مجموعه از فرهنگ روز در ساختار خود استفاده می‌کند. از طرفی این بازی با ارائه یک دنیای گسترده و غنی باعث می‌شود تا یک تجربه خاص را از دنیای امروزی به کاربر ارائه دهد. زمانی که شما به تریلر توجه کنید متوجه خواهید شد که از وقایع روز در آن استفاده شده است. مثلاً اینکه تمساح‌ها وارد خانه‌ها شوند یا یک خانم با دو چکش در یک ویدئو حضور داشته باشد، همگی مواردی هستند که در دنیای مجازی بسیار پر بازدید شده‌اند. پس تریلر بازی جی‌تی‌ای ۶ مانند یک آینه از دنیای امروزی عمل می‌کند اما دقیقاً این آینه چه زمانی را نشان می‌دهد؟

با بررسی کامل تریلر شما متوجه وقایعی خواهید شد که مشابه آن در دنیای واقعی و در اواخر دهه ۲۰۱۰ میلادی و ابتدای ۲۰۲۰ جریان داشته‌اند. در نتیجه بازی جی‌تی‌ای ۶ در زمانی جریان دارد که جامعه وایس سیتی (Vice City) با دنیای امروزی همگام بوده و اثر شبکه‌های مجازی به طور کامل در آن دیده می‌شود. همین موضوع شبکه‌های اجتماعی باعث شده که جدا کردن آن از واقعیت حال حاضر دنیا کار دشواری باشد.

جی تی ای 6

با بزرگنمایی این تصویر طرفداران توانستند کد SA 04101998 را روی دلارهای موجود در این تصویر پیدا و آن را با دلار واقعی آمریکا مقایسه کنند.

یکی از طرفداران بسیار دقیق بازی جی‌تی‌ای ۶ یک نکته بسیار جالب در این تریلر پیدا کرده است.به این شکل که او زمانی را که لوسیا (Lucia) که کرکتر اصلی بازی است، یک اسکناس ۲۰ دلاری در دست دارد بررسی کرده است. این اسکناس ۲۰ دلاری پس از بررسی‌های زیاد معادل اسکناس‌هایی است که در سال ۲۰۲۱ میلادی وجود داشته است. به دلیل اینکه شماره سریال آن با Q آغاز شده که تنها در سال ۲۰۲۱ ما شاهد این موضوع در دنیای واقعی بودیم.

نکته جالب اینجاست که در اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری ما شاهد شماره سریال SA 04101998 هستیم که اشاره به تاریخ تأسیس شرکت راکستار دارد. پس این نکات ریز به طور کامل اشاره دارند که بازی جی‌تی‌ای ۶ در دوران امروزی جریان دارد.

تئوری اصلی این است که عناوین مجموعه جی‌تی‌ای در همان سالی که عرضه می‌شوند جریان دارند. به این معنا که بازی جی‌تی‌ای ۱ در سال ۱۹۹۷ جریان داشت. این موضوع برای شماره ۳، ۴ و حتی ۵ هم صدق می‌کرد. شماره ۲ از لحاظ زمانی کمی عجیب بود که برای این تئوری مناسب نیست ولی طبق رابطه کلی که وجود دارد بازی جی‌تی‌ای ۶ نیز در سال ۲۰۲۵ میلادی جریان خواهد داشت. استثناهای اصلی بازی‌های وایس سیتی (Vice City) و سن آندرس (San Andreas) بودند که به دوران خاصی از تاریخ آمریکا اشاره داشتند.

نکته اصلی اینجاست که بازی جی‌تی‌ای ۶ قطعاً در سال ۲۰۲۵ میلادی جریان دارد حال شما هرچه بیشتر این تریلر را بررسی کنید متوجه خواهید شد که بیشتر به وقایع روز توجه داشته و این بازی قصد ندارد تاریخ دیگری را بررسی کند. فرمول زمان‌بندی مجموعه جی‌تی‌ای تا الان پاسخدهی بسیار خوبی داشته و در نتیجه راکستار نیز تصمیم ندارد تا در این زمینه ریسک زیادی بکند.

منبع: Polygon

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

 

[ad_2]

منبع:دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *