بررسی محصولات

گوگل از مدل هوش مصنوعی Gemini رونمایی کرد؛ رقیب قدرتمند GPT-4 • دیجی‌کالا مگ

گوگل Gemini

[ad_1]

شب گذشته گوگل بالاخره مدل هوش مصنوعی Gemini را معرفی کرد که بزرگ‌ترین و بهترین مدل هوش مصنوعی این شرکت محسوب می‌شود. این مدل از همان ابتدا به عنوان multimodal طراحی شده تا بتواند داده‌های متنوعی مانند متن، تصویر، ویدیو و صدا را خوبی درک و تحلیل کند. از سوی دیگر گوگل توجه ویژه‌ای به ارائه‌ی توضیحات مفصل در مورد مسائل پیچیده‌ی ریاضی و فیزیک نشان داده است.

این مدل در سه سایز Nano، Pro و Ultra به دست کاربران می‌رسد. Ultra بزرگ‌ترین سایز این مدل محسوب می‌شود که برای پردازش‌های به‌شدت پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. Pro برای بسیاری از کارها نسخه‌ی مناسبی است و عموم کاربران می‌توانند از قابلیت‌های این نسخه به خوبی بهره ببرند و در نهایت Nano هم برای اجرای مدل با استفاده از سخت‌افزار گوشی طراحی شده است.

طبیعتا جذاب‌ترین نسخه، نسخه‌ی Ultra است که در بین ۳۲ بنچمارک مهم مدل‌های هوش مصنوعی، موفق شده در ۳۰ مورد بهتر از GPT-A عمل کند. این مدل از نظر برنامه‌نویسی هم بهتر از GPT-4 شرکت OpenAI عمل می‌کند و بنابراین کاربران با بهره‌گیری از آن می‌توانند کدهای بهتری دریافت کنند.

گوگل Gemini

گوگل اعلام کرده که در حال حاضر چت‌بات Bard از Gemini Pro بهره می‌برد و بنابراین کاربران می‌توانند استفاده از آن را آغاز کنند. البته فعلا فقط برای زبان انگلیسی Gemini Pro در Bard فعال شده ولی به‌زودی سایر زبان‌ها هم این قابلیت‌ جدید را دریافت خواهند کرد.

از سوی دیگر، گوگل اعلام کرده که به‌زودی Gemini Ultra در نسخه‌ی جدید از Bard موسوم به Bard Advanced ارائه می‌شود که قابلیت‌های پیشرفته‌تر هم در اختیار کاربران قرار بگیرد. البته احتمالا Bard Advanced رایگان ارائه نخواهد شد. در مورد Gemini Nano هم باید بگوییم که فعلا این مشخصه فقط برای پیکسل ۸ پرو ارائه شده و مشخص نیست که آیا در ادامه سایر گوشی‌های جدید پیکسل هم این مشخصه را دریافت خواهند کرد یا نه.

شرکت گوگل اعلام کرده که در ماه‌های آینده، مدل هوش مصنوعی Gemini به طور گسترده در سرویس‌های مختلف این شرکت پیاده می‌شود تا تجربه کاربری به طور قابل توجهی بهبود پیدا کند.

منبع: GSMArena

[ad_2]

منبع:دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *