بررسی محصولات

‌راه‌اندازی Meta Quest 2 بدون حساب فیس‌بوک؛ ورود راحت‌‌تر به واقعیت مجازی

‌راه‌اندازی Meta Quest 2

[ad_1]

در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چطور بدون نیاز به حساب فیس‌بوک یا اینستاگرام بتوانید از هدست Quest و سایر هدست‌های Rift استفاده کنید. بنابراین آموزش ‌راه‌اندازی Meta Quest 2 را از دست ندهید.

در آگوست سال ۲۰۲۲ میلادی، شرکت متا از حساب‌های کاربری متا رونمایی می‌کند. در واقع بر اساس این رویه، یک سیستم Login برای کاربران Rift و متا کوئست ارائه شد تا آنها بتوانند بدون نیاز به حساب کاربری فیس‌بوک یا اینستاگرام از هدست‌های VR همچنان استفاده کنند. برای همین اگر شما قصد خرید متا کوئست را دارید اما از بابت ‌راه‌اندازی Meta Quest 2 مقداری نگران هستید، باید گفت که این مسئله دیگر چندان مهم نیست. در ادامه راه‌اندازی Meta Quest 2 را بدون نیاز به فیس‌بوک و اینستاگرام توضیح می‌دهیم.

هدست واقعیت مجازی وی آر باکس مدل VR Box 2

هدست واقعیت مجازی اکولوس مدل Quest 2

۲۰,۸۵۰,۰۰۰

تومان

نحوه استفاده از هدست Quest و ‌راه‌اندازی Meta Quest 2 بدون فیس‌بوک

در حال حاضر شما احتیاجی به حساب کاربری فیس‌بوک یا اینستاگرام برای دسترسی به هدست Quest یا Rift VR ندارید. خوشبختانه فعلا انتخاب‌های بیشتری برای کاربران وجود دارد. در ادامه مراحل را به ترتیب باید انجام دهید:

‌راه‌اندازی Meta Quest 2 بدون اینستاگرام و فیس بوک

ساخت یک حساب متا

اگر شما به تازگی هدست Quest را تهیه کرده‌اید و دلتان نمی‌خواهد از فیس‌بوک یا اینستاگرام برای راه‌اندازی Meta Quest 2 بهره‌برداری کنید، روند کار بسیار ساده به نظر می‌رسد.

ابتدا نرم‌افزار متا کوئست را برای اندروید یا iOS دانلود و نصب کنید. سپس هدست VR را روشن کرده تا پروسه‌ی راه‌اندازی Meta Quest 2 را بتوان انجام داد. لازم به ذکر است که کاربران داخل کشور ایران باید از نرم‌افزارهای دور زننده تحریم برای دانلود استفاده کنند. در هر صورت، مراحل زیر را به ترتیب باید انجام دهید:

۱. در ابتدا یک کد به شما ارائه می‌شود تا هدست واقعیت مجازی خود را با نرم افزار Meta Quest جفت‌سازی کنید.

۲. شما با یک گزینه روبه‌رو می‌شوید که آیا برای Sign-in از فیس‌بوک می‌خواهید استفاده کنید یا اینستاگرام. خوشبختانه در حال حاضر گزینه‌ی دیگری هم وجود دارد مبنی بر ساخت حساب متا با استفاده از آدرس ایمیل (Create a Meta Account with your Email address).

* با انتخاب گزینه Meta Account، شما دیگر احتیاجی به حساب اینستاگرام یا فیس‌بوک برای استفاده از هدست کوئست خود ندارید. با این حال شما همچنان می‌توانید از این سرویس‌ها به دلیل بهره‌برداری از قابلیت پیام‌رسان در آینده بهره‌برداری کنید. هر چند، استفاده از سرویس‌های مذکور الزامی نیست.

۳. بعد از راه‌اندازی Meta Quest 2 شما به صفحه راه‌اندازی پروفایل Meta Horizon منتقل می‌شوید. در این بخش شما می‌توانید نام حساب کاربری، اسم و تصویر پروفایل را انتخاب کنید. همچنین تنظیمات مربوط به حریم شخصی خود را می‌توانید تعیین کنید که آیا صرفا دوستانتان می‌توانند اطلاعات حساب کاربری شما را ببینید یا سایر افراد هم قدرت مشاهده اطلاعات پروفایلتان را پیدا می‌کنند.

‌راه‌اندازی Meta Quest 2

جابه‌جا شدن به حساب کاربری متا؛ اگر جزو کاربران حال حاضر کوئست هستید

اگر شما قبلا از حساب فیس‌بوک به منظور استفاده از هدست کوئست یا Rift VR استفاده کرده‌اید، برای عدم استفاده از روش قبلی تنها کافی است به آدرس meta.com/setup بروید. بنابراین شما می‌توانید یک اکانت متا را ساخته و در ادامه با این گزینه روبه‌رو می‌شوید که حساب فیس‌بوک را از روش‌های Sign-in حذف و تنها از روش ایمیل برای ورود استفاده کنید.

هدست واقعیت مجازی اکولوس مدل Quest 2

وقتی شما حساب متا می‌سازید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شما به حساب متا جابه‌جا شوید و بیشتر از این روش برای استفاده از هدست واقعیت مجازی می‌خواهید استفاده کنید، هیچ چیز قرار نیست از حساب اینستاگرام یا فیس‌بوک شما حذف شود. لیست دوست‌ها و پیشرفت‌ بازی‌ها به طور خودکار به یک حساب کاربری جدید انتقال داده می‌شود. البته اگر شما حساب اینستاگرام و فیس‌بوک خود را حذف کنید، قادر نخواهید بود از مسنجر استفاده کرده و اسامی دوستانتان را روی این پلتفرم جست‌وجو کنید. این یک موضوع کاملا بدیهی است.

همچنین به محض این که شما یک حساب کاربری متا می‌سازید، شما به طور مستقیم وارد بخشی می‌شوید تا پروفایل Meta Horizon را بسازید. شما در این بخش باید یک اسم کاربری را انتخاب کرده تا در دنیای متاورس متا هورایزن به این اسم شناخته شوید.

آیا واقعا به ساخت حساب متا نیاز دارید؟

‌راه‌اندازی Meta Quest 2

اگر حساب کوئست شما در حال حاضر به یک حساب Oculus متصل شده، شما باید برای ادامه‌ی بهره‌برداری از دستگاه، یک حساب کاربری متا بسازید. کاربرانی که دستگاه خود را از ماه ژانویه ۲۰۲۳ خریداری کرده‌اند، همین الان هم در حال استفاده از یک حساب کاربری متا هستند. اما شاید بپرسید با حساب کاربری متا چه کارهای دیگری هم می‌توان انجام داد.

هدست واقعیت مجازی وی آر باکس مدل VR Box 2

هدست واقعیت مجازی اکولوس مدل Quest 2

۲۰,۸۵۰,۰۰۰

تومان

حساب متا برای مدیریت اشتراک و خریدها روی فروشگاه متا کاربرد دارد که این مسئله بیشتر برای کاربران خارج از کشور کارایی دارد. در واقع فروشگاه دیجیتالی متا مکانی است که شما می‌توانید بازی‌ها و برنامه‌های مخصوص هدست واقعیت مجازی را تهیه کنید. در هر صورت، حتی اگر هنوز هدست Quest را خریداری نکرده‌اید و در آینده نزدیک می‌خواهید این دستگاه جذاب را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم همین الان نسبت به افتتاح یک حساب کاربری متا اقدام کنید.

منبع: pocket-lint

 

سوال و جواب‌های رایج

آیا برای استفاده از هدست Quest 2 حتما باید حساب فیس‌بوک داشته باشیم؟

خیر. در حال حاضر از طریق حساب متا هم می‌توان از هدست استفاده کرد.

آیا برای افتتاح حساب متا برای استفاده از هدست Quest باید پول پرداخت کرد؟

خیر. ساخت حساب متا به طور رایگان انجام می‌شود.

[ad_2]

منبع:دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *