خودرو و وسایل نقلیه

یک تسلا مدل S به کارکرد 1.9 میلیون کیلومتر رسید

[ad_1]

این تسلا S مدل ۲۰۱۴ طی ۹ سال به کارکرد ۱.۹ میلیون کیلومتری رسیده است. در طول این سال‌ها باطری‌ها سه بار و موتور الکتریکی ۱۳ بار تعویض شده‌اند.

تسلا مدل S متعلق به Hansjoerg von Gemmingen-Hornberg، به نقطهٔ عطف دیگری رسیده است. این خودرو که در سراسر اروپا و کشورهای دوری مثل چین و آفریقا سفر کرده، به کارکرد ۱.۹ میلیون کیلومتر رسیده است. فون جمینگن پس از رسیدن به هدف کارکرد یک میلیون مایل یا ۱.۶ میلیون کیلومتری، قصد داشت تسلای قدیمی را با خودروی الکتریکی جدیدتری مثل لوسید ایر جایگزین کند اما به دلیل مشکلاتی، رانندهٔ آلمانی همچنان به استفاده از مدل S ادامه داد.

وی این خودرو که از نوع P85 است را به‌صورت دست‌دوم با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر در سال ۲۰۱۴ خرید و از آن زمان تاکنون شبانه‌روز با سدان الکتریکی آمریکایی رانندگی کرده است. طی ۹ سال گذشته، سه بار باطری‌های خودرو عوض شده و هم‌اکنون برد آن در حدود ۴۰۰ کیلومتر است. مالک همچنین از باطری‌ها مراقبت کرده و برای جلوگیری از خرابی زودرس آن‌ها، سعی کرده در هر بار رانندگی، بیش از صد کیلومتر را طی نکند. علاوه بر این، او هیچ‌گاه منتظر تخلیهٔ کامل باطری نمانده و همیشه وقتی سطح شارژ به حدود ۲۰ درصد می‌رسید اقدام به شارژ خودرو می‌کرده است.

در طول این سال‌ها همچنین موتور الکتریکی خودرو هم ۱۳ بار تعویض شده که البته همه تحت گارانتی بوده است. آخرین موتوری که مورداستفاده قرار گرفته نمونهٔ جدیدی است که ۵۰۰ هزار کیلومتر کار می‌کند. البته ازآنجایی‌که گارانتی مدل S تمام شده، ازاین‌پس تعویض باطری و موتورها هزینهٔ بسیار بالایی خواهد داشت و به همین دلیل احتمالاً مالک به‌زودی این تسلای دو میلیون کیلومتری را با خودروی جدیدی جایگزین کند. این خودرو در طول نزدیک به یک دهه، به بسیاری از نقاط جهان مثل آفریقا، مراکش، سوئد، اتریش و چین سفر کرده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *