خودرو و وسایل نقلیه

آزمون سرعت آئودی RS7 با هزار اسب بخار قدرت

[ad_1]

اخیراً یک دستگاه آئودی RS7 ارتقا یافته که هزار اسب بخار قدرت تولید می‌کند راهی اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان شده است.

کانال یوتیوب AutoTopNL متخصص تست پرسرعت خودروها در اتوبان است اما خودرویی که مشاهده خواهید کرد جزو برجسته‌ترین آن‌هاست. اگرچه دستیابی به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت با آئودی RS7 موردبحث بسیار احساس‌برانگیز است اما آنچه واقعاً باعث تعجب می‌شود شتاب گیری خارق‌العاده خودروست. در حقیقت ما با یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای دنیا روبرو هستیم و این در حالی است که RS7 را نمی‌توان محصولی سبک‌وزن و در ردیف ابر خودروها دانست.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد محصول جذاب ارباب حلقه‌ها تیون شده و به لطف پکیج تیونینگ شرکت هلندی برکس ۱۰۴۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. بر اساس آنچه در ویدئو ذکر می‌شود این خودرو از کیت قدرت MMS سود برده که شامل بخش‌هایی همچون توربوها و اینترکولرهای جدید و سیستم سوخت‌رسانی ارتقا یافته است. با توجه به توانایی‌های آئودی RS7 در اتوبان قطعاً می‌توان گفته‌های شرکت تیونینگ برکس را تائید کرد. در تست اول RS7 برای رسیدن از سرعت ۷۵ به ۲۳۸ کیلومتر در ساعت به ۸ ثانیه زمان نیاز دارد که از صفر تا صد بسیاری از خودروها سریع‌تر است.

اما تست دوم گیراتر است به گونه‌ای که RS7 از سکون شلیک می‌شود و صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۲.۸ ثانیه‌ای را بر جای گذاشته و راننده تا سرعت ۳۱۵ کیلومتر در ساعت می‌تازد. رسیدن به چنین سرعتی تنها ۲۲.۶ ثانیه زمان می‌برد. اگرچه بوگاتی شیرون چند ثانیه‌ای بهتر از آئودی عمل خواهد کرد اما برای خرید آن باید حدود ۲ میلیون دلار بپردازید و از طرفی نمی‌توانید سه نفر از دوستان خود و وسایل تفریح آخر هفته را با بوگاتی حمل کنید. با وجود چنین سطح از پرفورمنسی واضح است که آئودی RS7 یاد شده می‌تواند گیراتر نیز ظاهر شود. در اواسط ویدئو خودرو به مرز سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد. در ویدئو ادعا شده حداکثر سرعت خودرو ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است که احساس می‌کنیم ارباب حلقه‌ها در رسیدن به آن مشکلی نداشته باشد. در نهایت باید گفت RS7 حتی در حالت استاندارد نیز خودروی کندی نیست چراکه پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی آن در تریم پرفورمنس ۶۲۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت حدود ۳ ثانیه‌ای را ارائه می‌دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱۲ رای

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *