خودرو و وسایل نقلیه

افزایش امنیت خودرو / توصیه های ایمنی امداد کرج24

[ad_1]

خودروها یکی از پرکاربردترین وسایل امروزی هستند که به افراد در جهت رسیدن به مقصد با مدت زمان کمتر به شکلی ایمن کمک خواهند کرد. وسایل نقلیه به دلیل کاربردشان در مدل های مختلف قیمت بالایی دارند و همین سارقان را به فکر می اندازد تا با سرقت خودرو کسب درآمد کنند به همین علت امنیت خودرو بسیار مهم است.
تیم امداد خودرو کرج لیستی از روش های افزایش امنیت خودرو را آماده کرده که با در نظر گرفتن آن ها شما می توانید خودروی خود را از سرقت کامل یا وسایل درون آن تا حد زیادی ایمن کنید.

توصیه های افزایش امنیت خودرو

امنیت سوئیچ

در اولین نگاه شاید حرفی که میخواهیم بزنیم را نادیده بگیرید و حتی خنده تان بگیرد. سعی کنید به هیچ وجه سوئیچ خودرو را در به شکل عادی در دست نگرفته و یا جایی نگذارید که به راحتی به سرقت برسد.

برخی از سارقان با زیر نظر گرفتن ماشین های مختلف در یک موقعیت مناسب از روشی که فکرش را هم نمی کنید اقدام به سرقت می کنند.
ممکن است به هر دلیلی ماشین خود را پارک کنید و به یک فروشگاه، داروخانه یا… مراجعه نمائید بسیار دیده شده در این لحظه افراد سوئیچ خود را در دست میگیرند. برخی از سارقان با نقشه قبلی ممکن است با برخورد به شما یا جیب بری سوئیچ را ربوده و به راحتی خودرویتان را از جایی که پارک کردید به سرقت ببرند.

زمانی که در منزل هستید به خصوص شب موقع خواب یا زمانی که در محل کارتان حضور دارید سعی کنید سوئیچ را در محلی قرار بدهید که خیلی راحت در دسترس نباشد تا در صورت حضور سارقان در منزلتان خودرو در کنار دیگر وسایل نیز به سرقت نرود.

قفل فرمان

این روش افزایش امنیت خودرو از گذشته تا به امروز بسیار به افراد و مالکان خودرو کمک کرده است. استفاده از قفل فرمان تاثیر خوبی در کاهش به سرقت رفتن ماشین داشته است.

قفل فرمان به گونه ای عمل خواهد کرد که حتی در صورتی که سارق بتواند وارد ماشین شما شود باز هم نتواند آن را به سرقت ببرد. چطور؟ قفل فرمان از چرخیدن فرمان خودرو جلوگیری کرده و خب طبیعی است در این وضعیت نتوان خودرو را حرکت داد.

قفل پدال

یک وسیله ایمنی دیگر قفل پدال است، با استفاده از این وسیله دیگر کسی نمی تواند از گاز و کلاچ خودرو استفاده کند و این یعنی خودرو را نمی توان به جای دیگری منتقل کرد.

نمونه هایی از قفل فرمان و پدال کامل وجود دارد که میتوان از یک وسیله به جای دو وسیله جدا استفاده کرد.

جی پی اس برای افزایش امنیت خودرو

GPS یکی از راهکارهای بسیار خوب برای یافتن خودرو پس از سرقت است. درست است که پیشگری بهترین کار می باشد اما گاهی با در نظر گرفتن تمام شرایط ممکن است یک سهل انگاری یا مهارت سارق باز هم منجر به سرقت خودرو شود.

اگر یک جی پی اس یا مسیریاب خوب روی خودرویتان نصب کرده باشید در صورت به سرقت رفتن خودرو می توانید به صورت زنده و لحظه ای ماشین را روی نقشه پیدا کنید.

رها نکردن وسایل گران قیمت برای افزایش امنیت خودرو

برخی از سارقان به دنبال سرقت خودرو نیستند و تنها وسایل درون خودرو را به سرقت می برند، معمولا این سارقان به سراغ خودروهایی خواهند رفت که یا مطمئن باشند وسیله گران قیمت و ارزشمندی داخل آن است یا اینکه این وسیله داخل خودرو رها شده باشد و از بیرون بتوان آن را مشاهده کرد.

پس همیشه سعی کنید وسیله گران قیمتی در خودرو رها نکرده و اگر وسیله ای دارید دور از دید عادی قرار دهید.

پارک در محل های ایمن

اگر وسیله نقلیه مان را در یک جای مناسب و ایمن پارک کنیم درصد زیادی از خطر به سرقت رفتن ماشین کم می شود.

همیشه سعی کنید خودرو را در نزدیک ترین محل به پاسگاه ها، خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد، درون پارکینگ یا حیاط خود و یا دیگر محل هایی ایمن پارک کنید.

استفاده از امداد خودروهای مطمئن

از دیگر موارد که به افزایش امنیت خودرو کمک می کند این است در صورت وجود شرایط امدادی یا خرابی خودرو بهتر است از امداد خودروهای مطمئن و معتبر استفاده کنید.

به عنوان مثال در صورتی که خودرویتان در خارج از شهر دچار مشکل شد به جای کمک گرفتن از افراد ناشناس غیرمطمئن بهتر است از شرکت های امداد خودرو معتبر که خدمات مورد نیازتان را ارائه می کنند استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله روش هایی را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با در نظر گرفتن آن ها و رعایت نکات مورد نیاز، امنیت ماشین را بالا برده و از سرقت خودرو تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید و یا اگر خودرویتان به سرقت رفت شانس پیدا کردن آن را افزایش دهید.

توجه داشته باشید اگر موارد مربوطه را در کنار یک دیگر و با هم رعایت کنید نتیجه بهتر و بیشتری از آن می گیرید.

 

[ad_2]

پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *