نرم افزار و اپلیکشن

چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات(آموزش تصویری)

[ad_1]

آیا گوشی خود را قفل کرده‌اید و اکنون در بازکردن آن با مشکل مواجه شده‌اید؟ به دنبال راهی هستید که به شما در باز کردن قفل گوشی بدون ریست فکتوری کمک کند؟ اگر می‌خواهید بدانید چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات این مقاله از مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به توضیح کامل این سؤال می‌پردازد.

مسئله‌ای که با آن مواجه شده‌اید چندان پیچیده نیست و شما هم اولین نفری نیستید که در باز کردن رمز گوشی دچار مشکل شده‌اید، کاربران متعددی هستند که چنین مشکلاتی را تجربه کرده‌اند و می‌پرسند چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون اینکه نیاز به ریست فکتوری و پاک کردن اطلاعات داشته باشیم؟ بنابراین ما چندین روش کاربردی برای بازکردن قفل گوشی به شما همراهان ارائه می‌دهیم، روش‌های مختلف را امتحان کنید و در قسمت کامنت بنویسید کدام ترفند برای شما جواب داد؟

نحوه باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات

قبل از اینکه بگوییم چگونه قفل گوشی را باز کنیم، قصد داریم کمی در مورد رمز عبور گوشی اندروید و نحوه کارکرد آن صحبت کنیم. به طور کلی، رمز گوشی راهی برای محافظت از داده‌ها و فایل‌های شماست. می‌توانید دستگاه خود را از طریق الگو، رمز عبور، پین و… قفل کنید. اگرچه این کار از چندین جهت مفید است، اما خطرات و ریسک‌هایی نیز دارد.

ریسک به این معنا که اگر رمز عبور یا الگوی قفل را فراموش کنید، دستتان به هیچ جا بند نخواهد بود! زیرا نمی‌توانید به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید. باز نشدن قفل گوشی یک وضعیت بحرانی است که باید فوراً حل شود، درسته؟ بعضی کاربران فکر می‌کنند روش یا طریقه باز کردن قفل گوشی با انجام ریست فکتوری یا بازیابی تنظیمات کارخانه بهترین و مطمئن‌ترین روش است؛ اما تکلیف فایل‌های گوشی چه می‌شود؟ ریست فکتوری اطلاعات گوشی شما را به طور کامل پاک می‌کند، اما خبر خوب این است که با این روش هم می‌توان برخی از اطلاعات را برگرداند. در ادامه توضیح می‌دهیم چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات و دیتاهای موجود در دستگاه.

احتمالاً تا قبل از اینکه موفق به باز کردن قفل شوید، تماس‌های مهمی داشته باشید که دوست ندارید آنها را از دست دهید. می‌توانید در مقاله دایورت چیست روش انجام این کار را مطالعه کنید.

روش‌هایی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد، در جدول زیر قرار گرفتند:

روش نکات
ریست‌فکتوری قابل استفاده برای کسانی که از اطلاعات گوشی بکاپ گرفتند یا گوشی جدیدی دارند که این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد.
Find My Device از اندروید ۵.۰ به بعد. همچنین لازم است جیمیل خود را به خاطر داشته باشید.
با جیمیل و فراموشی رمز در اندروید ۴.۴ و قدیمی‌تر
برنامه شخص ثالث برای کسانی که هنوز گوشی را قفل نکردند، ولی رمز را فراموش کردند.
با Backup PIN گوشی‌های قدیمی
با کمک ADB روش پیچیده‌تر و وقت‌گیرتر
برای گوشی‌های هوآوی معرفی چند روش که برای این کاربران قابل استفاده است

باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات در گوشی‌های جدید

چند سالی است که در گوشی‌های اندرویدی، سیستم امنیتی قوی‌تر شده و به همین علت هم کاربران وقتی رمز گوشی خود را فراموش می‌کنند، با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. در این بخش چند راهکار را به شما معرفی می‌کنیم.

فروش ویژهفروش ویژه

گوشی شیائومی 13T Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایتگوشی شیائومی 13T Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایتگوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۰,۳۸۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایتگوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت

قیمت ویژه: ۹,۶۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

گوشی شیائومی Redmi Note 12 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایتگوشی شیائومی Redmi Note 12 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت

قیمت ویژه: ۷,۱۳۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 12 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایتگوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۳,۷۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایتگوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۲,۴۸۹,۰۰۰ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات با ریست فکتوری

وقتی صحبت از ریست کردن می‌شود، همه به این فکر می‌کنیم که قرارست تمام اطلاعات پاک شود. ما به شما می‌گوییم که اگر جیمیل گوشی خود را به خاطر دارید، این اتفاق در حداقل‌ترین حالت ممکن رخ خواهد داد. به این صورت که شما بعد از ریست فکتوری، جیمیل خود را وارد می‌کنید و بیشتر اطلاعات قبلی مانند عکس و فیلم‌ها بازگردانی می‌شوند.

بدون پاک شدن اطلاعات چگونه رمز گوشی را باز کنیم آیا این مورد امکان‌پذیر است؟ برخی از کاربران برای پیش‌گیری از رخ دادن این اتفاق‌ها از اطلاعات گوشی خود در فضای ابری گوگل نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند تا دوباره آنها را به گوشی برگردانند، اما شما که نمی‌دانستید قرارست رمزتان را فراموش کنید تا نسخه پشتیبان شده تهیه کنید.

خبر خوب این است که در گوشی‌های جدید (حتی ۲،۳ سال اخیر) به صورت خودکار از اطلاعات پشتیبانی می‌شد، حتی اگر شما این کار را انجام ندهید. قول نمی‌دهیم که تمام اطلاعاتتان برگردانده می‌شود، اما حداقل می‌توانید در برنامه Photos گوگل که روی گوشیتان نصب شده، حساب گوگل را دوباره وارد کنید و فیلم‌ها و عکس‌هایتان را دوباره ببینید.

حتی جالب است بدانید که می‌توانید در تلگرام هم شماره کاربران پاک شده را ببینید، البته به این شرط که آنها در تلگرام اکانت داشته باشند. به هر حال، وقتی مجبور هستید که گوشی خود را باز کنید، می‌توانید از این طریق این کار را انجام دهید.

آیا این روش برای برداشتن رمز گوشی هواوی بدون حذف اطلاعات هم استفاده می‌شود؟ در واقع، همانطور که می‌بینید اینجا روش ما مربوط به حساب گوگل است. اگر قبلاً با استفاده از جی باکس توانستید از خدمات گوگل استفاده کنید، می‌توانید دوباره این کار را انجام دهید و با وارد کردن حساب، عکس‌های خود را در این برنامه ببینید. اگر هم این کار را نکردید، می‌توانید از روش‌های بعدی برای باز کردن قفل گوشی هواوی کمک بگیرید. با این حال، این روش برای باز کردن قفل گوشی honor بدون پاک شدن اطلاعات کاربردی خواهد بود، چون اکثر گوشی‌های این برند از خدمات گوگل پشتیبانی می‌کنند.

تذکر: با در نظر گرفتن این شرایط که ممکن است برخی از اطلاعات خود را از دست بدهید و راه دیگری ندارید، این کار را انجام دهید. هر چند در مقاله بازیابی اطلاعات بعد از ریست فکتوری راهکارهای بیشتری را آموزش داده‌ایم. می‌توانید قبل از انجام این کار، آنها را بخوانید.

آسان‌ترین روش برای ریست‌فکتوری در این شرایط، استفاده از دکمه‌های گوشی است. به این صورت که مثلاً در گوشی‌های گلکسی با فشار دادن دکمه افزایش صدا + دکمه پاور + دکمه بیکسبی، به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه، گوشی به تنظیمات اولیه برمی‌گردد. در نظر داشته باشید که در برندهای مختلف این دکمه‌ها متفاوت‌اند، مثلاً ممکن است این کار با دکمه کاهش صدا و دکمه پاور انجام شود؛ بنابراین می‌توانید در مقاله ریست کردن گوشی این آموزش را به صورت گسترده‌تری یاد بگیرید.

چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات

بسیاری از کاربرانی که از ما خواستند مقاله‌ای آموزشی با عنوان “چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات” را آماده کنیم، گوشی گلکسی داشتند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا در مقاله ای جداگانه‌ باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست دادن اطلاعات راهکارهای بیشتری را مخصوص این برند توضیح دهیم؛ بنابراین می‌توانید بعد از خواندن این مقاله سری به آن هم بزنید و بهترین روش ممکن را انتخاب کنید.

باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات از طریق Find My Device

توجه: قبلاً از Google Find My Device استفاده می‌شد تا کاربران بتوانند با استفاده از گزینه Lock رمز عبور جدیدی برای قفل صفحه گوشی اضافه کنند. متأسفانه، دیگر از این ویژگی پشتیبانی نمی‌شود.

در این روش به شما می گوییم که چگونه قفل گوشی را باز کنیم. دیوایس منیجر اندروید که اکنون با نام «Find My Device» شناخته می‌شود، بهترین روش برای مکان‌یابی دستگاه در مواقع گم شدن یا دزدیده شدن آن است. علاوه بر این، می‌توان از آن برای زنگ زدن یا قفل کردن دستگاه خود نیز استفاده کرد. اگر تا به حال از این ویژگی استفاده کرده‌اید، ممکن است متوجه شده باشید که سه گزینه”Ring”، “Lock” و “Erase” را ارائه می‌دهد. این روش برای باز کردن قفل گوشی هواوی مدل‌های قدیمی هم کاربردی خواهد بود. فقط شما باید وارد حساب Google خود که با دستگاه مرتبط است شوید و در ادامه، این مراحل را دنبال کنید:

 • در هر گوشی یا کامپیوتر به android/find مراجعه کرده و سپس وارد حساب گوگل خود شوید. سپس دستگاه اندرویدی که می‌خواهید قفل آن را باز کنید انتخاب کنید.
 • کاربرانی که گوشی گلکسی دارند، اگر برای باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات از طریق سایت Samsung Find My Device اقدام کنند، بهتر است.
 • از بین سه گزینه‌ای که پس از انتخاب دستگاه مشاهده می‌کنید، گزینه ” lock” را انتخاب کنید.

چطور رمز گوشی را باز کنیمچطور رمز گوشی را باز کنیم

 • یک پنجره پاپ آپ جدید ظاهر می‌شود که از آن طریق می‌توانید رمز عبور جدیدی برای دستگاه خود تعیین کنید. همچنین، می‌توانید یک شماره تلفن اختیاری یا ایمیل بازیابی هم اضافه کنید.

چطوری رمز گوشی را باز کنیمچطوری رمز گوشی را باز کنیم

 • اکنون آن را تأیید کرده، به دستگاه قفل شده خود بروید و رمز عبوری را که تنظیم کرده‌اید، وارد کنید.

باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات در گوشی‌های قدیمی

برای گوشی‌های قدیمی انجام این کار راحت‌تر است. مثلاً ممکن است گوشی شما قابلیت بازیابی اطلاعات را نداشته باشد یا به صورت خودکار از اطلاعاتتان نسخه بکاپ تهیه نکند، در این شرایط بهترین کار این است که آموزش‌های بعدی را دنبال کنید…

البته برای گوشی‌های قدیمی اندروید می‌توانید روش بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری را هم امتحان کنید. این آموزش را در مقاله‌ای جداگانه برای شما فراهم کرده‌ایم.

بازیابی رمز گوشی با جیمیل در اندروید ۴.۴ و قدیمی‌تر

پس از چندین بار تلاش، اگر باز هم موفق به باز شدن قفل گوشی نشدید، می‌توانید از حساب Google استفاده کنید.
کاری که باید انجام دهید اینست که به حساب گوگل که دستگاه با آن مرتبط است دسترسی داشته باشید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • فقط ۵ بار می‌توانید الگوی باز کردن قفل را امتحان کنید و بار ششم پیغامی نشان داده می‌شود مبنی بر اینکه بعد از ۳۰ ثانیه امتحان کنید.
 • “الگوی فراموش شده” یا ” forgot pattern”را در پایین صفحه خواهید دید.

چگونه رمز گوشی را باز کنیمچگونه رمز گوشی را باز کنیم

 • در اینجا باید اکانت جیمیل مرتبط با دستگاه را وارد کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

باز کردن قفل گوشیباز کردن قفل گوشی

 • همین! اکنون می‌توانید هر الگو یا کد باز شدن قفل گوشی که به یاد دارید را ارائه دهید.

چگونه قفل گوشی را باز کنیمچگونه قفل گوشی را باز کنیم

نحوه بازکردن قفل گوشی از طریق حساب گوگل یکی از بهترین روش‌هاست، اما بسیاری از کاربران هستند که از اکانت جیمیل استفاده نمی‌کنند. در این صورت، اگر رمز گوشی را فراموش کردند، باید روش‌های دیگری را امتحان کنند.

باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات از طریق برنامه شخص ثالث

ممکن است همین الآن رمز گوشیتان را تغییر داده‌اید، اما آن را به خاطر نمی‌آورید و خوشبختانه هنوز هم گوشی خود را قفل نکرده‌اید، در این حالت استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث ممکن است کمک کننده باشد. استفاده از برنامه قفل شکن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات اولین روشی است که می‌توانید امتحان کنید. اپلیکیشن Android Lock Screen Removal به شما کمک می‌کند تا رمز عبور، پین، الگو، اثر انگشت یا… را حذف کنید. این برنامه یک قفل شکن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات است که برای هر دستگاه اندرویدی کار می‌کند.

البته توصیه ما این است که از روش‌هایی مثل شکستن قفل گوشی با کد بدون پاک شدن اطلاعات به خصوص با نصب اپلیکیشن استفاده نکنید. این روش‌ها امنیت دستگاهتان را پایین می‌آورد.چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعاتچگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات

اگر کاربر شیائومی هستید و هنوز راهکاری که به دنبال آن هستید را پیدا نکردید، می‌توانید به مقاله باز کردن قفل گوشی شیائومی که به صورت اختصاصی برای شما آماده شده، مراجعه کنید.

باز کردن قفل گوشی با کد Backup PIN

اگر به هر دلیلی نتوانستید از روش‌های بالا استفاده کنید و هنوز هم برایتان سوال است که چطور رمز گوشی را باز کنیم یک روش دیگر وجود دارد تا بدون پاک شدن اطلاعات رمز عبور خود را مجدد تنظیم کنید. کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به Android pattern lock بروید.
 • پس از چندین بار تلاش، پیامی دریافت خواهید کرد که بعد از ۳۰ ثانیه امتحان کنید.
 • در آنجا گزینه “Backup PIN” را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید.
 • در اینجا پین پشتیبان را وارید و OK بزنید.
 • در نهایت، وارد کردن پین پشتیبان می‌تواند قفل دستگاه شما را باز کند.

بازکردن قفل گوشیبازکردن قفل گوشی

باز کردن رمز گوشی با استفاده از ADB

در این قسمت می‌خواهیم ببینیم با استفاده از ADB چطوری رمز گوشی را باز کنیم. برای آشنایی بیشتر می‌توانید مقاله ابزار ADB در اندروید چیست را ببینید در این مطلب به طور مفصل این دستورها توضیح داده شده است.

Android Debug Bridge (ADB) هم برای باز کردن قفل رمزهای عبور گوشی بدون ریست فکتوری استفاده می‌شود، اما نکته‌ای که باید بدانید اینست که روشی زمان بر و در مقایسه با روش‌های دیگر کمی پیچیده‌تر است. برای شکستن قفل گوشی با کد مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید ADB را روی سیستم خود دانلود کنید. برای این کار باید به سایت توسعه دهنده اندروید developer.android.com بروید.
 • سپس فایل دانلود شده را اجرا کنید.

باز کردن رمز گوشیباز کردن رمز گوشی

 • در اینجا باید دستگاه خود را از طریق USB به سیستم متصل کنید.
 • برای این کار باید به Settings > About Phone بروید > روی گزینه “Build Number” هفت بار کلیک کنید تا گزینه developer در دستگاه شما فعال شود.
 • پس از آن به Settings > Developer options بروید و USB debugging را روشن کنید.

قفل شکن گوشی بدون پاک شدن اطلاعاتقفل شکن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات

 • اکنون پس از اتصال دستگاه شما به سیستم، خط فرمان را در دایرکتوری نصب در ADB مربوطه خود راه‌اندازی کنید.
 • پس از آن دستور “adb shell rm /data/system/gesture.key” را تایپ کنید و سپس اینتر را فشار دهید.

طریقه باز کردن قفل گوشیطریقه باز کردن قفل گوشی

 •  در نهایت، به سادگی دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و مثل قبل به آن دسترسی داشته باشید.

برداشتن رمز گوشی هواوی بدون حذف اطلاعات

در واقع بیشتر روش‌هایی که در بالا نام بردیم، برای باز کردن قفل گوشی هواوی هم قابل استفاده‌اند، به جز راه‌حل‌هایی که به خدمات گوگل مربوط می‌شوند. برای برداشتن رمز گوشی هواوی بدون حذف اطلاعات مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. باز کردن قفل گوشی هواوی با Find my device
 2. باز کردن قفل از طریق نرم افزارها، به عنوان مثال: Tenoshare 4uKey for Android
 3. از طریق فراموشی الگو یا Forgot pattern (برای مدل‌هایی که اکانت گوگل خود را وارد کردند)
 4. از طریق تماس اضطراری

توجه داشته باشید که روش چهارم برای گوشی‌های هوآوی با اندروید ۵.۰ تا ۵.۱.۱ امکان‌پذیر است. اگر نمی‌دانید که چگونه این کار را انجام دهید، مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در صفحه قفل به بخش Emergency calls یا تماس‌های اضطراری بروید.
 2. در این صفحه ۱۰ تا ستاره (**********) وارد کنید. این ستاره‌ها را در کیبورد خود کپی کرده و آنقدر آن را در این بخش وارد کنید تا جایی باقی نماند.
 3. دوباره به صفحه قفل بروید و برنامه دوربین را باز کنید.
 4. صفحه اعلان‌ها را از بالای صفحه به پایین بکشید و در این بخش تنظیمات را انتخاب کنید.
 5. ستاره‌های کپی شده را در بحش پسورد وارد کنید.
 6. این کار را تا زمانی که قفل شکسته شود، ادامه دهید.

امیدواریم که در این مقاله به پرسش پاسخ خود رسیده باشید. اگر می‌خواهید از قیمت گوشی باتوجه به نرخ روز، باخبر باشید، در سایت ۱۹کالا این امکان برای شما فراهم شده و حتی می‌توانید قبل از خرید محصول مورد نظرتان، نقد و بررسی کامل آن را هم مطالعه کنید.

در این مقاله سعی کردیم به سؤال آن دسته از کاربرانی که می‌پرسیدند چگونه قفل گوشی را بشکنیم پاسخ دهیم. شما از کدام روش استفاده کرده‌اید؟ تجربیات خود را برای ما و دوستانتان در ۱۹کالامگ در قسمت کامنت بنویسید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

از مجموع ۸۷ رای

سوالات متداول

گوشی قفل شده را چگونه باز کنیم ؟

✔️ روش‌های مختلفی برای باز کردن قفل گوشی وجود دارد، از طریق اکانت گوگل، اپلیکیشن‌های مختلف، ADB و… می‌توانید اقدام به باز کردن قفل گوشی بدون پاک شدن اطلاعات کنید. جزئیات مرتبط با هر روش را در متن مقاله مطالعه کنید.

آیا بدون ریست فکتوری می‌توان رمز گوشی را باز کرد؟

✔️ بله، روش‌هایی وجود دارند که بدون بازیابی تنظیمات کارخانه و از دست دادن اطلاعات می‌توانید پسورد، پترن و یا هر نوع قفل گوشی را باز کنید. بهترین روش استفاده از حساب گوگل است که به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

با استفاده از پین پشتیبان چجوری رمز گوشی را باز کنیم ؟

✔️ به این منظور به Android pattern lock بروید، در آنجا Backup PIN را مشاهده می‌کنید، پین را وارد کرده و ok بزنید. در نهایت قفل دستگاه باز می‌شود.

گوشیم قفل شده باز نمیشه با چه اپلیکیشنی رمزشو باز کنم؟

✔️ با استفاده از برنامه Android Lock Screen Removal می‌توانید بدون از دست دادن اطلاعات رمز عبور، پین، الگو، اثر انگشت یا… را حذف کنید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *