سایت-قالب-افزونه

نمایش رتبه سایت در الکسا

نمایش رتبه سایت در الکسا (Alexa Rank Checker)

رنک الکسا عددی است که این سایت برای رتبه سایت شما نشان می‌دهد که بر اساس ترافیک، نمایش سایت شما در نتایج جستجو و سنجش میزان محبوبیت سایت شما توسط این سایت تخمین زده شده‌است. هر چه این عدد کمتر باشد، نشان از پرترافیک بودن و مقبولتر بودن سایت شما در نزد بینندگان دارد.

آدرس سایت را وارد کنید نمایش رتبه سایت در الکسا (Alexa Rank Checker)

الکسا ایران
سایت الکسا
رتبه سایت در گوگل

رتبه سایت در الکسا بر چه اساسی مشخص می شود؟

سایت الکسا نیز یک رنک برای صفحات سایت‌ها تعریف می‌کند و اطلاعات نسبتا کاملی را هم در باره سایت ها ارائه می‌دهد. به آدرس  بروید و آدرس سایت خود را وارد کنید.

همانطور که می بینید امتیاز و  ترافیک شما را با جزئیات کاملی ارائه می دهد. همچنین این سایت امکان مقایسه نموداری ترافیک 2 سایت را با هم فراهم نموده است.

لینک های دیگران به سایت شما : برای اینکه ببینید چند سایت بشما لینک داده اند میتوانید به سایت گوگل بروید و در بخش جستجو، آدرس سایت را با افزودن عبارت :link در ابتدای آن بنویسید.

در نظر داشته باشید که وب سایت الکسا این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا وضعیت بازدید سایت‌های مختلف را مشاهده کنید (حتی اگر مالک آن سایت نباشید) .

و به همین خاطر به عنوان معیاری برای رتبه بندی سایت های اینترنتی مورد توجه قرار گرفته است.

رتبه بندی الکسا بر اساس کاربرانی که تولبار الکسا را نصب کرده‌اند محاسبه می‌شود و به صورت تخمینی است.

به همین دلیل است که نمی‌توان به صورت کامل به اطلاعات ارائه شده توسط الکسا اعتماد کرد.

سایت‌های دیگری نیز هستند که امکان مقایسه وضعیت بازدید سایت های اینترنتی را در اختیار ما قرار می‌دهند، مانند سایت سیمیلار وب که دسترسی کاربران ایرانی را به سایت خود بسته است.


سایت leapMarket نیز امکان مقایسه سایت شما را با سایت‌های رقبا در چند موتور جستجوگر به‌صورت یکجا فراهم می‌کند. شما می‌توانید آدرس سایت خود را در مقایسه با 3 سایت رقیبتان در این سایت مشاهده کنید.

رتبه سایت در الکسا

این سایت اطلاعات خود را از موتورهای جستجوگر یاهو و گوگل و msn و Hotbot دریافت می‌کند و با ساخت نمودارهای مقایسه‌ای شما را در فهم این اطلاعات یاری می‌کند.

یکی از دلایلی که باعث شده سایت الکسا اهمیت زیادی پیدا کند، ارائه اطلاعات بروز و جهانی از وضعیت بازدید سایت‌ها و رتبه بندی جهانی و کشوری سایت‌های اینترنتی است،

این موضوع باعث می‌شود که شما بتوانید به راحتی وضعیت سایت خود را با سایر سایت‌ها مقایسه نموده و نهایتا حتی اگر تصمیم دارید که در وب سایت خاصی تبلیغ کنید،

از طریق سایت الکسا متوجه شوید که آیا این تبلیغ برای شما بازدهی لازم را دارد یا خیر. البته باید دقت داشت که رتبه الکسا به صورت تخمینی ارائه می‌شود و رتبه صد در صد دقیقی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *